Erika Matwij

Erika Matwij

Expertka na stratégiu a riadenie v rodinných firmách na Slovensku, majiteľka spoločností Human Inside a Inštitút Rodinného Businessu. Vyše 9 rokov podporuje rodinné podniky v oblasti stratégií, sprevádza ich v procesoch nástupníctva a generačnej výmeny, vedie rodinné rady v rodinných firmách a spisuje rodinné ústavy. Organizuje Medzinárodné kongresy rodinných firiem, založila a vedie Akadémiu Nástupcov, podporuje nielen zakladateľov, ale aj nástupcov v procese preberania rodinnej firmy. Je členkou Medzinárodnej akadémie pre výskum rodinných podnikov IFERA ako jediný zástupca zo Slovenska.

Aleš Bednařík

Aleš Bednařík

Tréner, facilitátor, psychológ a spisovateľ.
Aleš vedie školenia zamerané na rozvoj sociálnych, komunikačných, manažérskych a obchodníckych zručností. Venuje sa aj témam psychológie šťastia a negatívnemu vplyvu digitálnych technológií na psychické zdravie a vzťahy. Je senior tréner a konateľ firmy B-Form, s.r.o.
Aleš vyštudoval psychológiu na FFUK Bratislava a absolvoval dlhodobý psychoterapeutický tréning (Person Centered Approach, certifikovaný Slovenskou psychoterapeutickou spoločnosťou) a viacero ďalších tréningov v riešení konfliktov, mediácie, koučingu, NLP coach, lektorských, facilitačných a koučingových zručnostiach. Na školeniach sa zameriava najmä na rozvoj praktických zručností, simulovanie reálnych situácií a neformálnu atmosféru pri učení, ktorá umožňuje účastníkom efektívne učenie pre prax. Aleš je zároveň extrovert, nadšený diskutér a srdečný človek a tak stretnutia s ním sú nielen učením, ale aj zábavou. Racionalita a emocionalita sa vôbec nevylučujú.

Rebeka Trepačová

Rebeka Trepačová

Poradkyňa pre jednotlivca, pár a rodinu, certifikovaná koučka a trénerka pre oblasť individuálneho rozvoja ľudí. Vo svojej praxi využíva dlhoročné skúsenosti s prácou s klientmi nie len zo súkromného sektora ale aj z klinickej praxe, z oblasti poradenstva pre jednotlivca, pár, rodinu a skupinu, aj v kontexte straty, zármutku a traumy. Má skúsenosti s lektorovaním a supervíziou v modeli Virginie Satirovej, prácou so skupinami, seminármi, výcvikmi pre profesionálov i verejnosť, supervízie pre frekventantov a absolventov psychoterapeutických výcvikov. V praxi pôsobí aj ako lektorka a trénerka najmä v problematike soft skills, vzťahov, sebapoznania a emócií. Skúsenosti z rôznorodých pracovných prostredí jej umožňujú uplatňovať vedomosti hlavne k praktickému využitiu u klientov.

Alex Guttmann

Alex Guttmann

Alex je skúsená projektová a produktová manažérka, lektorka, a facilitátorka mäkkých zručností s týmto zameraním súvisiacimi. Má skúsenosti zo startupov, aj korporátov, z menších lokálnych projektov, ale aj z projektov v medzinárodnom prostredí, napríklad Data mapping v súvislosti s pripravenosťou spoločnosti Dell Technologies na GDPR. Viedla agilné Scrum a KanBan tímy ako Scrum Master aj Product Manager, a má niekoľko medzinárodne uznávaných certifikátov. Aktuálne pôsobí v spoločnosti Websupport ako IT Project Manager, spolupracuje s viacerými slovenskými a medzinárodnými neziskovými organizáciami, a je Google Certified Trainer.

Tomáš Török

Tomáš Török

Tomáš založil a vybudoval spoločnosť EMPIRE The know-how institute, ktorá dnes patrí k lídrom na trhu edutainment vzdelávania v SR a ČR. Spolu s Michalom Mackovom založil spoločnosť BizBuilders, v ktorej od roku 2016 pôsobí ako CEO a Business stratég.

Michal Mackov

Michal Mackov

Spoluzakladateľ spoločnosti BizBuilders so zameraním na marketingovú stratégiu. Viac ako sofistikované poučky o značkách uprednostňuje tvorbu skutočnej zákazníckej hodnoty v produkte alebo službe. A hľadanie dlhodobej konkurenčnej výhody na trhu. Vyštudoval Ekonomickú Univerzitu v Bratislava so zameraním na Podnikový manažment a marketing. Pôsobil v korporátnom sektore na rôznych marketingových pozíciách. Dnes pomáha slovenským a českým firmám porozumieť, čo skutočne vplýva na znalosť značky a prináša rast tržieb. Ako sa dajú upravovať produkty alebo služby tak, aby prinášali zvýšenie ziskovosti. Alebo kde nájsť nových zákazníkov a ako ich úspešne osloviť.

Pomáhal viac ako dvom stovkám klientov porozumieť, čo v marketingu prináša peniaze a čo je iba “na okrasu”. Od startupov a mikropodnikov až po známe značky ako Empiria, Wood & Co., CBRE, PWC, Javorina, Kellys, Powerlogy, Tuli, CBRE, Maxsport, CSOB Advisory.

Milan Fiala

Milan Fiala

Milan sa online marketingu venuje viac ako 10 rokov, počas ktorých sa stal špecialistom a konzultantom pre e-shopy a b2b spoločnosti v online expanzii. Jeho špecializáciou je DACH región. S klientami rieši nielen prípravnú fázu pre expandovanie (tvorbu analýz, stratégie expandovania, lokalizácia webu, rozpočtovanie a nastavenie cieľov), ale i samotnú realizáciu výkonných online marketingových kampaní.

Napriek tomu, že jeho hlavným know – how je marketing, preniká I do oblastí online práva, daní, logistiky či starostlivosti o zákazníka, aby mohol klientom poskytnúť komplexnú konzultáciu potrebnú k expandovaniu.

V jeho portfóliu nájdete značky ako NOTINO, Sportisimo, Generali DE, Lentiamo, ROIHUNTER či Eurowag.

Gabriela Kuderjavá

Gabriela Kuderjavá

Po absolvovaní Ekonomickej univerzity v Bratislave pracovala viac ako 20 rokov na manažérskych pozíciách v nadnárodných bankových a poisťovacích spoločnostiach. Dlhoročné skúsenosti s vedením, motivovaním a lektorovaním ľudí a tímov vo finančnom sektore ju neskôr priviedli ku práci s ľudským potenciálom zo strany HR – na pozícii HR Business Partnera sa venovala celému procesu životného cyklu zamestnanca od onboardingu po nastavovanie procesov, odmeňovanie a vzdelávanie. Gabriela je medzinárodne certifikovaným koučom talentov a osobnostných silných stránok podľa metodológie inštitútu GALLUP (Gallup Certified Strengths Coach) – špecializuje sa nielen na individuálny koučing, ale aj na rozvoj manažérov a tímov.

Silvia Lidajová

Silvia Lidajová

Nastavuje personálne procesy v rodinných podnikoch, venuje sa poradenstvu a koučingu pre majiteľov a nástupcov v rámci nástupníckeho procesu, vedie rodinné rady. Po skončení Trnavskej univerzity, odbor psychológia, pôsobila 4 roky v oblasti klinickej, poradenskej a školskej psychológie a od roku 2001 aj v oblasti personalistiky. Počas 11 rokov pôsobenia v nadnárodných spoločnostiach na odborných i manažérskych pozíciách v oblasti riadenia ľudských zdrojov sa venovala prevažne oblasti výberov, talent manažmentu, riadeniu výkonnosti, rozvoju a vzdelávaniu zamestnancov, ako aj nastavovaniu personálnych procesov.

Od roku 2015 pôsobí ako lektor v oblasti mäkkých a manažérskych zručností a od roku 2019 ako konzultant pre rodinné podniky v Inštitúte Rodinného Businessu.

Patrícia Jamrišková

Patrícia Jamrišková

Patrícia sa špecializuje najmä na oblasť práva obchodných spoločností, fúzie a akvizície, právo životného prostredia a z oblasti občianskeho práva na rodinné a dedičské právo. Okrem toho v roku 2020 úspešne zložila správcovskú skúšku (správca konkurznej podstaty) z oblasti konkurzov a reštrukturalizácií. Významnú špecializáciu predstavuje aj poskytovanie komplexného poradenstva pre privátnu klientelu a rodinné firmy zahŕňajúce najmä riešenie medzigeneračného transferu kapitálu a ochrany privátneho majetku, aspekty budovania a správy (rodinných) holdingových štruktúr obsahujúcich aj zahraničné právne formy vyčlenenia a usporiadania majetku známe ako zverenecké či súkromné nadačné fondy (tzv. „trusty“) a poradenstvo vo veciach rodinnoprávnych a dedičských.

Katarína Ďurčová

Katarína Ďurčová

Budovateľka zamestnaneckých značiek, podnikateľka, lektorka, mentorka, konzultantka, marketérka. Zakladateľka značky AXIM a informačného portálu www.zamestnaneckaznacka.sk, spoluzakladateľka dynamickej siete ATTAO. Pôsobí ako strategická poradkyňa malých a stredných firiem v oblasti marketingu, obchodu a riadenia ľudských zdrojov. Má 20 ročnú prax vo firmách doma i v zahraničí. Pomáha značkám vystúpiť z davu, nastavuje im komunikáciu, propagáciu a rast v súlade s jej hodnotami a poslaním. Aktuálne sa popri marketingu venuje i natáčaniu podcastov a networkingu.

Imrich Kovaľ

Imrich Kovaľ

Biznis developer, podnikateľ, lektor, mentor, konzultant, obchodník. Zakladateľ e-biznis inkubátora MERINEO a spoluzakladateľ dynamickej siete firiem ATTAO. Imrich už takmer 15 rokov pôsobí v online biznise a pomáha začínajúcim, malým a stredným podnikateľom napĺňať ich inovačný potenciál a presadiť sa v digitálnom svete. Hľadá potenciál firiem a využíva ho pre ich rast a úspech. Sústreďuje sa na strategické, obchodné, komunikačné a marketingové aspekty pre efektívne fungovanie firiem.

Inštitút Rodinného Businessu, s.r.o.
Majerníková 3565 / 1B,
841 05 Bratislava
Slovenská republika

Ak máte záujem dozvedieť sa viac, kontaktujte nás
info@akademianastupcov.sk
+421 915 842 834